Міжзаводські випробування молодих коней спортивних порід. Ромни 2014 р.

Понеділок, 21 липня 2014 00:00
Міжзаводські випробування молодих коней спортивних порід. Ромни 2014 р.

В цьому році випробування коней спортивних порід відбулися у місті Ромни на Сумщині.

Організатором випробувань та господарем цього заходу виступила ГО Кінно-спортивний клуб «Касаткіна». Колектив КСК «Касаткіна» - це група ентузіастів, справжніх фахівців і шанувальників коней. В нелегкий для України і всього українського конярства час, цей колектив взяв на себе важкий тягар відповідальності за проведення змагань державного зоотехнічного заходу. І у них все вдалося. Всі організаційні моменти були дотримані на належному рівні. «Міжзаводські випробування коней спортивних порід» у Ромнах 2014 року відбулися.

На жаль по причині військово-політичного конфлікту між Російською Федерацією та Україною суддівську бригаду не змогла очолити президент тракененського союзу Росії, Дорофєєва.

Колектив суддів представляли українські фіхівці:

  • Латка Олександр Михайлович
  • Ткачова Ірина Володимирівна
  • Лютих Сергій Вячеславович

Цим людям окрема подяка, бо завдяки їхньому ентузіазму, відданості та любові до коней селекція коней спортивних порід в Україні ще поки що жива.

Сумно стає від того, що участь у загальнодержавному зоотехнічному заході взяла дуже невелика кількість учасників. Саме ідея "випробування молодих коней спортивних порід" являється фундаментом у селекції спортивних коней. Оцінка успіхів та виявлення недоліків розведення коней можлива тільки в порівнянні та глибокому аналізі якості молодняка. А саме: порівняння якості поголів'я молодняка, жеребців-плідників, маточного поголів'я, заводських ліній. Нажаль, кінні заводи ігнорують подібні заходи, не представляють своє молоде поголів'я для випробувань та порівняння. Можливо їх зупиняє те, що є сумніви відносно конкурентоспроможності штучно розрекламованих імпортних брендів, які вони активно культивують. Те поголів'я, яке було представлено у Ромнах цього року на мою думку було досить високої якості, але у деяких випадках коні були не досить підготовлені до випробувань (не напрацьовані).

В процесі випробувань всі недоліки в роботі були виявлені. Суддівською бригадою були зроблені зауваження, рекомендації та побажання коневласникам, тренерам та берейторам.

Хотілося б щоб у майбутньому подібні випробування проводилися за підтримки держави та на державному рівні. Щоб випробування молодих коней спортивних порід стали обов»язковими для кінних заводів та племрепродукторів і за бажанням у них могли брати участь як КСК так і приватні власники коней. І тільки в такому разі подібні випробування можуть стати індикатором у селекції спортивних коней та фундаментальною базою для розвитку кінного спорту в Україні.

В цьому році КСК «Тандем» привіз на випробування у Ромни кобилу УВП Маска 2010 р. н. від Каламбура та Молви. Своїм результатом ми задоволені, у номінації "спортивні якості" Маска зайняла I місце з оцінкою 8,78 балла.

Ще раз хочу подякувати організаторам, суддям та всім хто прийняв участь у випробуваннях. Бажаю всім нових успіхів, не опускати руки і сподіватись на краще.

З повагою директор КСК Тандем
Павло Шерстюк